Związki - porady dla faceta

Związki - porady dla faceta

Stosunki damsko-męskie dla wielu facetów pozostają zagadką. Kiedy chodzi o randki i związki, często nie wiemy jak się zachować, gubimy w nadmiarze zasad, czasami reakcja lub zachowanie partnerki potrafi zbić z tropu. Oto kilka porad na temat związków, z którymi powinien zapoznać się każdy facet.

Bądź dżentelmenem

W związku większość kobiet woli żeby mężczyzna przejął tradycyjną rolę - żeby był męski i stanowczy, ale również wspaniałomyślny i kurtuazyjny. Taka postawa najważniejsza jest podczas zalotów, wtedy kobieta najbardziej zwraca na nią uwagę. Twierdzi tak doktor Diana Kirschner, która napisała kilka książek na temat miłości i związków (w Polsce ukazały się jej "Miłość w 90 dni" i "Kochać na zawsze").

Nie oznacza to, że bycie dżentelmenem jest ważne tylko na etapie poznawania się i pierwszych spotkań. Kobieta może sama otworzyć sobie drzwi podczas wsiadania do auta, ale na pewno będzie jej miło, jeśli zrobisz to za nią.

Ubiór jest ważny

Style w modzie zmieniają się w zastraszającym tempie, ale mężczyzna zawsze powinien przykładać wagę do ubioru, dbać o ubranie i o swój wygląd - niechlujność jest cechą niemile widzianą. Dbanie o wygląd jest bardzo ważne dla kobiety i zwraca ona zawsze uwagę, czy o wygląd dba również facet.

Ciekawostka: psychologiczne badania naukowe wykazały, że czerwony kolor ubrania lub akcesoriów (np. krawat) powoduje, że w oczach kobiety mężczyzna wydaje się być bardziej atrakcyjny, pociągający i silny.

Komplementy są ważne

Kobieta lubi kiedy mówi się jej, że dobrze wygląda. Jeżeli skomentujesz np. jej sukienkę bez wymuszania, zanim ona w ogóle o niej wspomni, zapunktujesz o wiele bardziej. Jeśli wygląda wyjątkowo atrakcyjnie, jeśli nowa fryzura jej pasuje, warto to powiedzieć.

Prawienie komplementów nie wymaga specjalnej okazji, takiej jak randka. Warto być dla kobiety miłym na co dzień, warto od czasu do czasu skomplementować jej wygląd, zapach, pochwalić jej inicjatywę, poczucie humoru, etc.

Kiedy ona naśladuje ciebie

Kobieta, która naśladuje twoje zachowania i humory komunikuje co do ciebie czuje. Może zamówić takie same danie jak ty, na wieczorną randkę założyć twój ulubiony kolor, a nawet uśmiechać się i krzyżować ramiona wtedy, kiedy ty to robisz. Imitowanie twoich zachowań jest sposobem na przekazanie tobie, że wszystko jest w porządku, jest tobą oczarowana.

Nie śpiesz się do łóżka

Mężczyźni najczęściej szukają najszybszego sposobu, żeby zaciągnąć parterkę do łóżka, jednak większości kobiet nie o to chodzi. Po dwóch, trzech randkach nie oczekuj od niej seksu, nie ponaglaj jej. Kobieta sama da ci do zrozumienia, kiedy zechce cię w swoim łóżku. Kobieta potrzebuje poczuć się zrozumiana, musi odczuć więź z partnerem, chce rozmantyzmu - a to ozacza nie śpieszenie się, rozmowy i czułość.

Nie bój się rozmawiać o związku

Kiedy twoja kobieta chce porozmawiać o was, o waszym związku, nie musi to wcale oznaczać, że zrobiłeś coś źle, chociaż oczywiście może. Doktor Kirschner twierdzi, że wiele kobiet czuje potrzebę rozmawiania na temat związku, na temat tego, co układa się dobrze, na temat spraw, które nie idą po waszej myśli oraz po prostu na temat codzienności spędzanej we dwoje. Te rozmowy to dobra rzecz, potrzebna nie tylko jej, ale i tobie. Szczere rozmowy pozwalają zbliżyć się do siebie.

Słuchaj zamiast doradzać

Większość facetów nie zdaje sobie sprawy, że kiedy kobieta przejmuje się czymś, kiedy ma problem, nie chce słuchać porad. W takiej sytuacji oczekuje ona, że po prostu jej wysłuchasz, dasz się jej wygadać i w ten sposób pozwolisz na ulgę. Mężczyzna jest nastawiony na znajdowanie rozwiązań, kobieta zaś oczekuje od niego uwagi, tego że naprawdę jej wysłucha i to jest dla niej najważniejsze.

Jednak samo przytakiwanie nie będzie jej wystarczyć. Słuchaj uważnie i, kiedy ona robi przerwę, staraj się komentować troskliwie, tak żeby ona poczuła, że Ci zależy. Jeżeli opowie Ci o woim kłopocie, powiedz, że przykro ci, że ma ona ciężki dzień i staraj się ani nie zasypywać jej poradami, ani szukać rozwiązania.

Pracuj nad sobą

Dobry mężczyzna, który stara się być jeszcze lepszy dla swojej kobiety, to według Kirschner wielki dar. Kobiety uwielbiają kiedy mężczyzna stara się rozwijać, pracuje nad sobą - poznaje swoją wadę i stara się coś z nią zrobić. Świadomość niechcianej cechy i praca nad sobą są przez kobietę zauważane i doceniane, w przeciwieństwie do udawania maczo i naburmuszania się zamiast przyznania do winy, czy pomyłki.

Bądź romantyczny

Romantyzm to coś, czego twoja kobieta będzie potrzebować zawsze, niezależnie od tego ile będzie mieć lat i jak długo ze sobą będziecie. Kwiaty, kolacja przy świecach, trochę poezji - nieważne jak bardzo wydają się być frazesami, naprawdę są dla niej ważne. Koebita zawsze doceni twój romantyczny gest i chętnie się odwdzięczy.

Komentuj

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.

Najnowsze artykuły

Szybki marsz dla zdrowia

Bieganie obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także redukuje ryzyko cukrzycy. Wszystkie trzy są głównymi czynnikami powodującymi choroby...

Najnowsze artykuły

Szybki marsz dla zdrowia
Bieganie obniża ciśnienie krwi i poziom cholesterolu, a także redukuje ryzyko...
Rzucamy palenie - porady
Rzucanie palenia nie jest łatwie - wymaga czasu i wysiłku, często nie udaje się...
Odchudzam się

Najnowsze artykuły

Kremy na zimę i mróz
Zimą delikatna skóra twarzy i rąk wystawiona jest na działanie mrozu, wiatru i zmian temperatury (zwłaszcza przy przechodzeniu z ciepłego miejsca w zimne i na odwrót). Wszystkie te czynniki powodują...
Dbamy o paznokcie
O zdrowie i wygląd paznokci należy dbać, w przeciwnym razie możemy doprowadzić do ich osłabienia i zniszczenia - pęknięć, rozdwajania się, wyszuszenia i podrażnienia skórki wokół paznokci. Dbanie o...

Najnowsze artykuły

Astma
Astma oskrzelowa, czyli dychawica oskrzelowa charakteryzuje się częstymi, przejściowymi nawrotami duszności, spowodowanymi niedrożnością dróg...
Cukrzyca - kontroluj jedzenie
To co jemy i kiedy jemy wpływa na poziom cukru we krwi, dlatego bardzo ważna jest kontrola tego poziomu, zwłaszcza jeżeli chorujemy na cukrzycę, ale...

Najnowsze artykuły

Brutalne gry mogą zwiększać poziom agresji

Naukowcy z uniwersytetu stanowego w Ohio, USA przeprowadzili badanie mające sprawdzić, czy granie w brutalne gry wideo powoduje zwiększenie poziomu agresji u osób w nie grających. Całość badania...

Porady dla samotnych rodziców

Wychowywanie dziecka w pojedynkę oznacza stawanie przed wieloma trudnymi zadaniami i podejmowanie ważnych decyzji na własną rękę. Samotnym rodzicom jest trudniej, muszą więc...